0 801 003 092
support@wirelesslan.com.pl

  • Części serwisowe
  • Układy scalone, Pozostałe, Gniazda RJ45,
  • Mediakonwertery
  • RS-232/RS-485, VDSL, G.SHDSL,
  • Monitoring
  • Kamery IP, Rejestratory,
  • Światłowody
  • Konwertery, Tacki, GPON/EPON,
  • Szafy rack 10/19 cali
  • Szafki, Organizery, Patch panele,
  • Ubiquiti Networks
  • 5 GHz, 2,4 GHz, Akcesoria,
  • Złącza
  • Typu SMA, Inne, Typu N,
    Chcesz otrzymywać informacje o nowościach w naszym sklepie?

    Spawarka światłowodowa Signal Fire AI-9
    5 875,00 zł
    4 776,42 zł netto

    Dostępność: dostępne
    Producent: Signal Fire
    szt:



    Najtańsza dostawa: (pokaż wszystkie)
  • DHL (przedpłata) - 18,00 zł

  • Spawarka światłowodowa Signal Fire AI-9 to najnowszy model spawarki światłowodowej marki Signal Fire. Wyróżnia się najkrótszym procesem spawania wynoszącym zaledwie 5 sekund oraz wbudowanym modułem z miernikiem mocy i wizualnym lokalizatorem uszkodzeń VFL, pozwalającym m.in. na szybką diagnostykę toru optycznego zaraz po wykonaniu spawu.

    Urządzenie bazuje na wydajnym czterordzeniowym procesorze przemysłowym, co czyni ją najszybciej działającym urządzeniem na rynku - spawarka gotowa jest do pracy po 3 sekundach. Średni czas spawania to 5 sekund, a czas zgrzewania osłon tylko 15 sekund.



    Spawarka korzysta z techniki pozycjonowania włókien do rdzenia (możliwość pozycjonowania do płaszcza) zapewniającą najlepsze parametry tłumiennościowe wykonywanych spawów. Włókna ustawiane są przez 6, wysokiej klasy, silniki marki Siemens. AI-9 idealnie sprawdzi się w realizacji 100 km magistrali światłowodowych, instalacjach FTTH, jak i krótkich połączeniach punkt - punkt, czy instalacjach LAN lub monitoringu wizyjnego bazującego na okablowaniu światłowodowym. 

    Wyposażona jest w 5,1-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 800 x 480 px z regulowaną jasnością, zapewniający komfortową pracę w trudnych warunkach oświetleniowych. Układ optyczny posiada 300-krotne powiększenie obrazu, co bezpośrednio wpływa na jakość procesu spawania oraz wizualną analizę wykonywanych spawów (przeglądanie w dwóch płaszczyznach). Dołączony do zestawu adapter USB pozwala na ładowanie smartfona lub podłączenie oświetlenia zasilanego z portu USB w przypadku pracy w ciemności (brak lampki w zestawie).

    Uniwersalne uchwyty włókien zapewniają szybka i wygodną pracę - układać w nich można włókna 250 μm, 900 μm w ścisłej oraz luźnej tubie oraz kable patchcordowe oraz kable typu DROP. Spawarka oferuje różne programy spawania oraz tryb Auto, który sprawdza się w większości sytuacji. Spawarka posiada oprogramowanie z trybem tzw. "inteligentnej blokady", który jest idealnym rozwiązaniem dla opcji podnajmowania urządzenia. Pozwala on na ograniczenie użytkowania spawarki - np. przy jej wypożyczeniu. Możliwe jest wprowadzenie następujących ograniczeń:
    • spawarka domyślnie zablokowana; konieczne jest odblokowanie za pomocą zdefiniowanego wcześniej telefonu
    • spawarka odblokowana na wykonanie określonej liczny spawów - po tym nastąpi jej zablokowanie
    • spawarka odblokowana na określony czas (użytkownik definiuje zakres dat); po upływie określonego czasu nastąpi zablokowanie spawarki
    Obudowa urządzenia wykonana jest z metalu. Spód natomiast pokryty jest zabezpieczającą gumą a osłona komory spawania oraz piecyka wykonane są z tworzywa sztucznego wysokiej jakości. W zestawie znajdują się: praktyczna skrzynka mieszcząca spawarkę, wszystkie niezbędne narzędzia, zasilacz oraz akcesoria (chowane w dwupoziomowej szufladzie osadzonej na wytrzymałych metalowych prowadnicach).
    Istotną cechą urządzenia jest brak konieczności wyjmowania spawarki ze skrzynki w celu spawania. Skrzynka wykonana jest z wytrzymałego tworzywa i posiada rozłączny element mogący posłużyć za stołek lub mały stolik.
    Spawarka wyposażona jest w akumulator o pojemności 7800 mAh, który zapewnia wykonanie około 240 spawów i cykli zgrzewania osłon. Czas ładowania akumulatora to zaledwie 3,5 h.

    Spawarka AI-9 jest gotowa do pracy od razu po wyjęciu z opakowania. Urządzeniem można zarządzać poprzez aplikację na Androida oraz iOS. Spawarka sama w sobie posiada program auto (do spawania i wygrzewania), a bardziej zaawansowane opcje ustawia się na urządzeniu przenośnym. 


    Zawartość zestawu:
    • spawarka światłowodowa Signal Fire AI-9
    • skrzynka na narzędzia
    • zestaw zapasowych elektrod
    • gilotyna do cięcia włókien
    • stripper uniwersalny
    • stripper do kabli płaskich
    • butelka z dozownikiem
    • pędzel do czyszczenia
    • pasek do noszenia spawarki oraz pasek do noszenia skrzynki
    • ładowarka sieciowa z adapterem USB
    Najważniejsze cechy:
    • wbudowany miernik mocy optycznej oraz wizualny lokalizator uszkodzeń VFL
    • możliwość ustawienia programowej blokady spawarki
    • 6 silników odpowiadających za pozycjonowanie włókien
    • pozycjonowanie do rdzenia lub do płaszcza włókna
    • możliwość pracy w trybie Auto
    • powiększenie obrazu 300x
    • 4-rdzeniowy procesor zapewniający szybkość działania
    • min. czas spawania 5 sekund
    • szybki piecyk - zgrzewanie osłony spawu 40 mm trwa 15 s
    • konfiguracja za pomocą aplikacji na telefon (Android/iOS)
    • duży (5,1'') wyświetlacz o regulowanej janości
    • możliwość tworzenia raportów spawania za pomocą dedykowanej aplikacji (eksport do xls)
    • metalowa obudowa pokryta od spodu gumą
    • adapter USB w zestawie
    • pojemna (7800 mAh, około 240 cykli zgrzewania i spawania), wymienna bateria
    • czas ładowania baterii - około 3,5 h
    • uniwersalne uchwyty włókien
    • wysokiej jakości, praktyczna skrzynka
    • dobrze wypoażony zestaw akcesoriów
    Signal Fire AI-9
     
    Pozycjonowanie włókien
    do rdzenia
    do płaszcza
    manualne
    Czas spawania
    5s
    Czas zgrzewania osłony
    15 s (40 mm)
    Liczba silników
    6
    Autofocus
    tak
    Obsługiwane włókna
    SM (G.652, G.657), MM (G.651 - OM1, OM2, OM3, OM4), DS, NZDS (G.655)
    Tłumienie spawu (typowe)
    0,025 dB (SM), 0,01 dB (MM), 0,04 dB (DS/NZDS)
    Tłumienie odbić
    nie mniejsze niż 60 dB
    Kalibracja łuku elektrycznego
    manualna
    Wytrzymałość elektrod
    około 3000 spawów (w zestawie zapasowe elektrody)
    Średnice włókien
    bufor: 80-150 μm
    płaszcz: 100-1000 μm
    Długość cięcia włókien
    dla pokrycia 250 μm: 8 - 16 mm
    dla pokrycia większego niż 250 μm: 16 mm
    Test wytrzymałości
    tak - siła 2 N
    Powiększenie obrazu
    x300 dla osi X oraz Y, x150 dla obu osi jednocześnie
    Wyświetlacz
    5,1 cala TFT, kolorowy, 800x480 px
    Zasilanie
    akumulator litowy 7800 mAh, czas ładowania 3,5 h
    zasilacz AC 100-240 V z wyjściem DC 13,5 V / 4.8A
    Miernik mocy optycznej
    długości fal: 850 nm, 1300 nm, 1310 nm, 1490 nm, 1550 nm, 1625 nm
    zakres pomiaru: -70 dBm...+6 dBm
    błąd pomiaru: < 0,3 dB
    Wizaulny lokalizator uszkodzeń VFL
    dlugośc fali: 650 nm
    moc: 15 mW
    tryb pracy: ciągłu lub ton 2Hz
    Zakres temperatur pracy
    -15...+50 °C
    Wilgotność
    < 95% (bez kondensacji)
    Waga
    spawarka 2,08 kg (z akumulatorem)
    zestaw 7,1 kg
    Wymiary
    spawarka: 135 x 122 x 198 mm
    skrzynka: 270 x 237 x 293 mm
    Inne
    adapter USB
    aplikacja do konfiguracji i diagnostyki
    osłony spawów do 60 mm

    Galeria produktu: